Bagātiem cilvēkiem ir nestandarta domāšana, tāpēc arī viņi ir bagāti. Tā domā Tomass Korlijs, kurš ir veiksmīgs ASV finansists un publicists, kurš raksta dažādas grāmatas par bagātajiem un nabadzīgajiem. Viņa ģimenei piederēja miljonus vērti īpašumi, bet, kad Tomasam palika 9, viņa ģimene bankrotēja. Savas dzīves laikā viņš pēta paradumus, kuri rodas dažādiem cilvēkiem. Savā pēdējā pētījumā viņš ieguva datus no 233 bagātām ģimenēm un 128 nabadzīgām. Viņam izdevās izanalizēt tos paradumus, kuri piemīt bagātajiem un nabadzīgajiem. Daži no secinājumiem ir acīmredzami: bagātie cilvēki ir daudz optimistiskāki nekā nabadzīgie un ar dzīvi ir apmierināti.
Bagātie uzskata, ka paradumi ietekmē viņu dzīvi
Ikdienas paradumi ir svarīgi finansiālajai veiksmei – 52% piekrita šim apgalvojumam, savukārt tikai 3% no nabadzīgajiem piekrita šim apgalvojumam.
Bagātie tic “Amerikāņu sapnim”
Amerikāņu sapnis vairs nav iespējams – 3% bagātnieku piekrīt šim apgalvojumam un 87% nabadzīgo piekrita šim teicienam. Amerikāņu sapnis – tā ir neierobežotu iespēju ideja, kuru cilvēkam ir iespēja realizēt pašam. 94% bagātnieku, kuri piedalījās pētījumā, norādīja, ka bagātība ir svarīga amerikāņu sapņa daļa un tās piepildījums iespējams arī mūsdienās.
Bagātie uzskata, ka ekonomija ir ļoti svarīga
Naudas ekonomēšana ir svarīga finansiālajai veiksmei – 88% bagāto piekrīt šim apgalvojumam un tikai 52% nabadzīgo piekrita šim teicienam. Pēc Korli teiktā, kļūt bagātam tikai pelnot naudu, nav iespējams. Starp bagātajiem, kuri piedalījās pētījumā, daudzi par tādiem kļuvuši pateicoties ekonomijai un finanšu disciplīnai. Pats viņš atbalsta likumu 80/20. Tas nozīmē – 80% tērēt dzīvei, 20% iekrāt.
Bagāti cilvēki tic, ka viņi paši ir savas laimes kalēji
Es ticu liktenim – 10% bagāto piekrīt šādam teicienam, savukārt 90% nabadzīgo atbalsta šo teicienu. Starp bagātajiem pētījuma dalībniekiem daudzi bija tādi, kuri izveidoja savu biznesu no nulles. Tas nozīmē, ka viņi nevis tic liktenim, bet paši dara visu iespējamo un neiespējamo, lai būtu bagāti.
Bagātiem cilvēkiem patīk savs darbs
Man patīk veids, kā es pelnu sev iztiku – 85% bagāto piekrita šim teicienam, savukārt starp nabadzīgajām ģimenēm tādi bija tikai 2%. Daudzi bagātie mīl savu darbu un tas nav nejauši. 86% bagāto nedēļā strādā vairāk nekā 50 stundas (tāpat strādāja arī 43% nabadzīgo), 81% bagāto apgalvo, ka strādā daudz vairāk nekā tas no viņiem tiek prasīts. Par bagātajiem kļūst cilvēki, kuri savu hobiju ir spējuši pārveidot par peļņas avotu.
Bagātie ir gatavi riskēt
Esmu riskējis, lai tiektos pēc bagātības – 63% bagāto piekrita šim teicienam un tikai 6% nabadzīgo piekrita šādam apgalvojumam.Daudzi no tiem, kuri piedalījās pētījumā, savu bagātību bija ieguvuši paši. 27% no viņiem atzina, ka vismaz vienu reizi dzīvē ir piedzīvojuši finansiālos zaudējumus.
Maldīgs ir fakts, ka turīgiem cilvēkiem nav nepieciešams kredīts. Piemēram, ja ģimene gadā nopelna 400 tūkstošus eiro un apģērbu veidošana ir viņu bizness, šādu ģimeni iespējams pieskaitīt pie bagātajiem. Kā jau katrā ģimenē, arī šajā ģimenē jāmaksā kredīts par studijām, kā arī jānorēķinās par īri un komunālajiem maksājumiem. Tāpēc, ja, piemēram, šāda ģimene izvēlētos iegādāties savu sapņu māju par 500 tūkstošiem, viņiem būtu nepieciešams doties uz banku un noformēt hipotekāro kredītu.