Strauji tuvojas 14.februāris, kad TV rādīs “Titāniku”, ziedu tirgotāji gavilēs par to, ka tiek pārdots tūkstošiem rožu, savukārt saldumu ražotāji piedāvās pašus oriģinālākos un saldākos izstrādājumus ar kuriem iepriecināt mīlētāju sirdis. Savukārt, ja esi viens – nebēdā – arī par tevi esam parūpējušies un rakstā uzzināsi, kādas ir priekšrocības esot vienam. Tāpat Tu, iespējams, nemaz nezināji, bet, piemēram, Vācijā šai dienai ir pavisam cita nozīme, savukārt Saūda Arābijā svinēt Valentīndienu ir stingri aizliegts. Cred24 piedāvā uzzināt pašus aktuālākos datus un stāstus par mīlētāju dienu.
Vīrieši, ticiet mums, bet pasaulē ir pieejamas daudz oriģinālākas lietas par benzīntankā iegādātām puķēm, kas iegādātas steigā un konfekšu kaste, kas nopirkta tuvējā veikalā. Savukārt, ja esi dzirdējis, ka sievietes labākie draugi ir dimanti, tas nenozīmē, ka viņa labprāt saņemtu Ķīnā ražotu sprādzi – tas attiecas arī uz smaržām. Velti laiku, lai iegādātos pārdomātu un interesantu dāvanu savai mīļotajai.Idejas vari smelties mūsu Valentīndienas ceļvedī.
Šokolāde un ziedi ir populārākās dāvanas visā pasaulē, tāpēc ne velti katru gadu tiek pārdoti apmēram 27 miljardi kilogramu šokolādes un uzdāvināti 50 miljoni rožu. Viduslaikos sievietes pirms gulēt iešanas mēdza ēst šokolādi, lai sapnī redzētu savu nākamo vīru. Savukārt 17.gadsimtā ārsti pacientiem, kuri sirga no salauztas sirds, izrakstīja šokolādi.
Noteikti ikviens no mums reiz sev uzdevis jautājumu: “Kurš bija pirmais, kurš sāka skūpstīties?” Kā stāsta pētnieki, skūpstīšanās cēlusies no apostīšanas, un vēlāk cilvēki saprata, ka saskaršanās ar lūpām ir daudz ērtāka. Interesanti arī tas, ka cilvēces vēsturē daudzi ir centušies aizliegt skūpstīšanos. Piemēram, Romas imperators Tibērijs vēlējās aizliegt skūpstīšanos, jo uzskatīja, ka tādā veidā iespējams inficēties ar lepru. Tomēr mīlnieku vēlme skūpstīties bija pārāk liela, tāpēc šis likums nestrādāja. Savukārt, kad 19.gadsimtā amerikāņi iepazīstināja japāņus ar skūpstīšanos, viņi to uzskatīja par kaut ko pretīgu. 1920.gadā Tokijā uzstāstīja Rodēna skulptūru “Skūpst””, kuru japāņi noslēpa aiz bambusa aizkara. Tāpat skūpstīšanās cenzūra tika pielietota arī filmās, jo pēc otrā pasaules kara no Japānā radītajām Holivudas filmām, tika izgrieztas ārā visas skūpstīšanās ainas.
Valentīndienas tradīcijas citās valstīs
Lielbritānija
14.februārī šajā valstī ne tikai apdāvina viens otru ar mīļām kartiņām un citām mīļlietiņām, bet ir arī pieņemts noteikt savu izredzēto. Zīlēšana notiek sekojoši: vēl pirms saules lēkta meitene pieceļas, pieiet pie loga un skatās ārā. Saskaņā ar ticējumu, pirmais vīrietis, kuru viņa ieraudzīs, ir viņas izredzētais. Šī tradīcija radusies jau 19.gadsimtā. Britiem ir vēl kāda tradīcija – viņi sūta Valentīndienas dāvanas ne tikai saviem mīļotajiem, bet arī saviem četrkājainajiem draugiem.
Itālija
Itālijā Svētā Valentīna dienu sauc arī par Pavasara dienu un Mīlestības Dienu. Piemēram, Turīnā ir tradīcija, kas saglabājusies līdz pat mūsdienām – bildināt savu mīļoto. Itālieši ir raduši vakariņot restorānā vai picērijā un dāvināt dažādus saldumus. Tiek uzskatīts, ka, jo lielāka ir uzdāvinātā šokolāde, jo stiprāka ir mīlestība.
Japāna
Japānā Valentīndienas svinības atzīmē jau kopš 20.gadsimta 30.gadiem. Interesanti ir tas, ka Japānā Valentīndiena vairāk ir nevis iemīlējušos cilvēku svētki, bet gan vīrieša svētki – dāvanas šeit pārsvarā saņem stiprā dzimuma pārstāvji.
Holande
Valentīndiena šajā valstī ir īpaši svētki dāmām. Pēc tradīcijas, 14.februārī neprecētās sievietes var lūgt savu izredzēto apprecēt viņu. Vīrietis, protams, var atteikties no sievietes bildinājuma, tomēr tādā gadījumā viņam ir jāuzdāvina dāmai zīda kleita.
Vācija
Šī ir vienīgā valsts Eiropā, kurā 14.februāris netiek asociēts ar Visu mīlētāju dienu. Konservatīvie vācieši uzskata Valentīnu par psihiski slimo cilvēku aizbildni un šajā dienā izrotā psihiatriskās slimnīcas ar sarkanām lentēm, bet baznīcās rīko speciālus dievkalpojumus
Saūda Arābija un Irāna
Šajās valstīs svinēt Valentīndienu ir stingri aizliegts. Ja tas tiek darīts, tiek piemēroti milzīgi sodi. Saūda Arābija uzskata, ka šie svētki mulsina jauniešu prātus un kultivē grēku. 14.februārī ir aizliegts pārdot dažādas Valentīndienas mantas un suvenīrus. Savukārt ziedu tirgotājiem šajā dienā ir aizliegts pārdot sarkanas rozes.
Savukārt, ja esi Valentīndienā viens, ir ļoti daudz priekšrocību, viena no tām – iespēja ietaupīt naudu. Par ietaupīto naudu iespējams iegādāties gan jaunu televizoru, gan arī skaistas kurpes vai doties kruīzā ar draugiem!
Cred24 atgādina - Ja Tevi interesē Valentīndienas ātrie kredīti, salīdzini tos, pirms aizņemies! Un novēlam Tev aizvadīt 14.februāri skaisti, neatkarīgi no tā vai Tev ir otra pusīte, dzīvo viens vai ar kaķi – izbaudi šo dienu!