Kāzas ir viens no skaistākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem divu cilvēku dzīvēs. Tomēr pēc kāzu tortes notiesāšanas un ciemiņu pavadīšanas uz māju iestājas ģimenes dzīve, kas prasa attiecīgu pieeju. Pēc kāzām mēs vairs nedrīkstam domāt tikai par sevi, ir jādomā arī par otru cilvēku, tāpēc ļoti nozīmīga ir finanšu plānošana. Iespējams, no sākuma jūs katrs domāsiet par savām finansēm, tomēr vēlāk radīsies dažādi kopējie maksājumi, pirkumi, kuri būs nepieciešami abu kopdzīvei un citas lietas, kas prasīs ieguldījumu no abiem. Protams, var gadīties arī tā, ka viens no pāra pelna vairāk nekā otrs, tāpēc ir svarīgi izrunāt šo tēmu un izlemt par labu veiksmīgākajai stratēģijai. Kā stāsta eksperti, bieži vien nauda ir tēma par kuru pāri izvairās runāt, tomēr tieši šī tēma esot pirmā par kuru būtu jārunā, kad divi cilvēki apprecas.
Budžeta plānošana
Iespējams, jums nepieciešams kādu vakaru atvēlēt tam, lai izrunātu visas tēmas, kas saistās ar kredītiem, iekrājumiem, budžeta plānošanu. Vislabāk to ir izrunāt jau pašā sākumā, lai vēlāk nerastos nekādi pārpratumi. Kad noskaidrots tas, kādi ir kopējie ikmēneša ienākumi, ir vērts arī padomāt par to, cik naudas nepieciešams, piemēram, īrei, ēdienam, dažādiem citiem maksājumiem. Ir nepieciešams visu saplānot, lai varētu iekrāt arī kādam ģimenes ceļojumam. Tieši ar finanšu plānošanas palīdzību mums ir iespēja uzzināt kaut ko vairāk par savu otro pusīti. Kā zināms, kad divi cilvēki saiet kopā, viņi nāk no atšķirīgām ģimeņu kultūrām. Iespējams, sievietes ģimene ir pieradusi krāt, savukārt vīrieša ģimene vienmēr ir dzīvojusi ar pārliecību “Nekrāt, bet tērēt”. Ir ļoti svarīgi saprast, ka nav vienīgās un pareizās taupīšanas un pelnīšanas stratēģijas. Tāpēc ir ļoti svarīgi par to runāt un dalīties ar savu redzējumu par to. Katram pārī būtu jāzina, kas otram ir pieņemami un kas pilnīgi nepieņemami.
Finansiālā harmonija
Ja viss augstākminētais attiecību sākumā tiks izrunāts, tas būs lielisks veids, kā apvienot pāra finanses un turpmāk dzīvot kopējiem ģimenes mērķiem. Internetā ir atrodami dažādi budžeta plānotāji, kuri palīdz sabalansēt izdevumus. Ar budžeta plānotāja palīdzību ir iespējams noteikt, cik daudz naudas jums mēnesī nepieciešams, lai komfortabli dzīvotu, savukārt ar atlikušo naudu varēsiet rīkoties pēc saviem ieskatiem. To ir iespējams iztērēt kādam ģimenes pirkumam vai arī iekrāt kādam lielākam ģimenes pirkumam vai ceļojumam. Tā ir kā balviņa par to, ka esat spējuši izrunāt visu, kas saistās ap un par finansiālo pasauli un spējuši sabalansēt savus ienākumus un izdevumus.